Start Kontakt
Aktualności

Powrót do aktualności


Święto Patronalne Bursy 2023/2024

today 2024-02-08
Święto Patronalne Bursy Szkół Średnich ZMMPiR  jest wyjątkowym wydarzeniem każdego roku szkolnego naszej placówki – czasem, w którym mamy możliwość spotkać się wszyscy razem – Rodzice, Wychowankowie, Pracownicy Związku oraz zaproszeni Goście. Sala kopułowa Teatru Groteska, w której odbyła się uroczystość, wypełniła się po brzegi, co sprawiło nam ogromną radość i zachęciło do dalszego działania.
 
Tym razem propozycją do wspólnego świętowania ze strony Koła Teatralnego Bursy był „Skąpiec” Moliera,  w którym to nasi bursanci zaprezentowali się nie tylko dynamiczną grą aktorską, ale również śmiałą interpretacją postaci. Aktorzy swoim klasycznym podejściem do utworu, jak również nowoczesnymi elementami, wnieśli niewątpliwą świeżość do tej klasycznej komedii. Dziękujemy za ogrom pracy i zaangażowania jaki towarzyszył przygotowaniom do spektaklu.
 
Wyjątkowym elementem wspólnego świętowania były występy naszych utalentowanych muzycznie i wokalnie wychowanków. Dzięki ich umiejętnościom mogliśmy doświadczyć wrażeń, które na długo zostaną w naszej pamięci. Dobry repertuar połączony z doskonałym wykonaniem instrumentalnym  i wokalnym dał nam szanse uciec w miejsca, w których czujemy się szczęśliwi. Wielkie gratulacje i wyrazy uznania za umiejętności i radość jaką daliście nam wszystkim.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Święta Patronalnego: bursantom i ich koleżankom za zaangażowanie w projekt i za niesamowitą grę aktorską i muzyczną.  Panu wychowawcy Maksymilianowi za prowadzenie Koła Teatralnego w naszej Bursie, pracownikom Teatru Groteska za dobrą współpracę, pani Annie Mielec z wypożyczalni strojów Aneks z Zakliczyna za skompletowanie i przygotowanie strojów, pani Katarzynie Ratajczak za udostępnienie rekwizytów.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. W części artystycznej udział wzięli: prowadzący: Jakub Gałuszka i Radosław Szilder; obsada aktorska: Adam Dawiec w roli tytułowego skąpca Harpagona, Karol Furtak  w roli Kleanta, Maja Szczepanowicz w roli Elizy, Wojciech Stosel w roli Walerego, Nikola Stawarz w roli Marianny, Bartłomiej Rekucki  w roli Anzelma, Monika Czyszczoń w roli Frozyny, Stanisław Szymula w roli Simona, Tobiasz Czyż w roli Jakuba, Paweł Bolechowski w roli Strzałki, Artur Trybała w roli Ździebełka, Konrad Strach w roli Szczygiełka, Piotr Herbuś w roli Komisarza; zespół muzyczny:  Wojciech Stosel  – akordeon, Dawid  Toś – perkusja, Aleksander Kubica – trąbka, Krzysztof Pawełek– fortepian, Szymon Furtak – skrzypce, Pola Stechura – fortepian; soliści Adam Dawiec, Nikola Stawarz, Aleksander Kubica.