Start Kontakt
Aktualności

Powrót do aktualności


Święto Patronalne Bursy 2022/2023

today 2023-02-15
Święto Patronalne to jedno z najważniejszych wydarzeń z życia Bursy. Tym razem obchodziliśmy je w przeddzień rozpoczęcia ferii zimowych (26.01), co na pewno było powodem do radości dla niejednego Bursanta, a także miłym akcentem zwieńczającym naukę pierwszego semestru roku szkolnego. 
 
Głównym punktem programu był spektakl w wykonaniu  grupy teatralnej Bursy na deskach Teatru Groteska. Przygotowania do występu trwały już od października. W tym roku postawiliśmy na komedię!  Bursanci wcielili się w role zarysowane przez samego Aleksandra Fredrę. Tytuł komedii to ,,Pan Jowialski’’. Okazało się, że w wielu Bursantach, oprócz talentu do nauk ścisłych i humanistycznych objawił się także talent aktorski. Zaskoczenie z powodu odkryć nowych zdolności było dodatkowym powodem do radości. Zabawne zawołanie Pana Jowialskiego: „Chodźmy rozbisurmanić się teraz!”, towarzyszyło jeszcze długo po spektaklu.
 
Drugim punktem programu były wystąpienia muzyczne Bursantów. Wykonawcy zaprezentowali swój śpiew oraz grę na pianinie i skrzypcach. Wielu z nich po raz pierwszy pokazało swoje możliwości w ramach Święta Patronalnego. Tutaj również dominowało ogromne zaskoczenie i zachwyt!
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w święto Patronalne: Panu wychowawcy Maksymilianowi za prowadzenie Koła Teatralnego w naszej Bursie, opiekę i przygotowanie przedstawienia; Bursantom i ich koleżankom za udział w licznych próbach i za niesamowitą grę aktorską. Jesteśmy wdzięczni Teatrowi Groteska za możliwość obejrzenia przedstawienia na profesjonalnej desce teatru. W pomoc organizacji strojów zaangażowali się Rodzice Bursantów – zwłaszcza Rodzice Staszka Gotfryda, którzy nawiązali serdeczną relację z wypożyczalnią strojów Aneks, za co jesteśmy również bardzo wdzięczni.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, na których możemy zobaczyć aktywnie zaangażowanych w Święto Patronalne: prowadzący: Jonasz Rzadkowski; obsada aktorska (Adam Dawiec, Zofia Cichocka, Wojciech Stosel, Aleksandra Kowalska, Maja Szczepanowicz, Stanisław Gotfryd, Karol Rokicki, Karol Furtak, Paweł Bolechowski, Bartłomiej Rekucki); wykonawcy muzyczni (Szymon Żegleń, Franciszek Szymula, Adam Dawiec, Wojciech Stosel, Miłosz Koszut, Krzysztof Pawełek, Szymon Furtak).